Reklama

.

Aerosalon a letecká show v Praze

Ve dnech 11. až 13. června 2015 se na letišti v Praze-Kbelích uskuteční mezinárodní letecká výstava European Festival of Aviation Prague 2015, kterou v sobotu 13. června zakončí letecký den.

„Současný první ročník výstavy navazuje na předcházející úspěšné roky, kdy se akce pořádala na letišti v Hradci Králové a vždy přilákala mnoho vystavovatelů i návštěvníků nejen z České republiky, ale i z celé Evropy. Právě narůstající počet zájemců o tuto událost nás přivedl k rozhodnutí přestěhovat celou akci do Prahy,“ říká Petr Schwarz z organizačního štábu výstavy EFA 2015.

Výtěžek ze vstupného bude převeden do nově zřízeného Vojenského fondu solidarity. Jeho cílem je pomáhat vojákům z povolání, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tísni, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů nebo dopadem životních katastrof, a to v situacích, které jsou jen obtížně a efektivně řešitelné standardními prostředky a postupy.

V programu leteckého dne se vedle řady vystavovatelů představí také historické letouny, vojenská letecká technika a špičkoví letečtí akrobaté.

Průběžné informace o letecké výstavě a leteckém dnu je možné sledovat na stránkách http://www.efaprague.com a http://www.airshowpraha.cz